Jdi na obsah Jdi na menu
 


Banány připravily X-Factor o Davida!

4. 5. 2008

Blesk.cz-Banány připravily X-Factor o Davida!

Obrazek

 

Praha - Tenhle soutěžní večer X-Factoru byl, myslím, prubířským kamenem. Protože naturelu českého člověka jsou ohnivé a tropické rytmy vzdálené asi jako Havana vzdušnou čárou.

My Češi v sobě totiž máme úplně jinou melodičnost, a co víc - naprosto jiné rytmické cítění. ´

Při pohledu z jiného úhlu však může tento kontrast v konečném důsledku pro diváka představovat zajímavou změnu.

Ve vyřazovacím duelu se setkal David Gránský s Martinou Pártlovou, oba úplně poprvé. Za 5 dvanáct mají zjevně silnější fanouškovskou základnu, než by se na první pohled mohlo zdát.

Dnešní večer znamenal nečekaný zvrat a překvapení pro všechny. Situace, kdy vypadl favorit soutěže, se už jednou odehrála v Česko hledá Superstar. Tenkrát musel z kola ven Sámer Issa. Teď to byl David Gránský.

A co večer dal a vzal, tedy kromě Davida?

Dnes jsem měl trochu problém s hostem. Byl to druhý zahraniční host soutěže a zdá se, že zpíval naživo. Alejuja. I když... celou dobu jsem kroutil ušima, protože to bylo jaksi... falešné. Ke konci měl zpěvák navíc problém píseň udýchat.

Takže, z dnešní hvězdy mám trochu rozporuplné pocity. Nejsem si totiž jistý, jestli by dnešní host - byl-li by ve finále jako soutěžící - v domácí konkurenci obstál.

David Gránský Obrazek

David se dnes večer při Sambě v kapkách deště snažil o podmanivý výraz a možná trochu i o to, aby vystoupil ze své dosavadní "jízdní dráhy", na což možná koneckonců všichni čekali. A jak se ukázalo později - on sám doplatil.

Začátek byl rozpačitý a trochu falešný. Teprve v polovině písničky jsem měl pocit, že se konečně chytnul. Tento mladý zpěvák má hezkou barvu, která ale nejlíp zní v jaksi přirozeném podání. Občasné snahy zavrčet nebo zachraptět se nesetkaly s příznivým ohlasem, tedy alespoň pokud jde o mě.

Výhodou bylo, že David zpíval česky. Nemusel se prát se španělským nebo jiným exotickým textem. Lidé mu rozuměli a srozumitelnost vyloučila jakoukoli diskusi o tom, jestli má být jeho song interpretován tak nebo onak. Tedy, jestli to, co předvedl bylo nebo nebylo důvěryhodné. I když musím souhlasit s Gábinou, že jeho podání scházela spontánnost.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář